10.10.2016 SETKÁNÍ S FRYMÍKEM

V pondělí 10. 10. 2016 nás navštívil Frymík z SVČ Klíč. Před pohádkou jsme se dětí zeptali, proč se asi jmenuje Frymík. Odpověď zněla, že asi proto, že bydlí ve Frymíkově. Při představení jsme dávali pozor, jestli děti měly pravdu. Dozvěděli jsme se, že Frymík nebydlí ve Frymíkově, ale ve Frýdku – Místku.  Je to velká šachová figurka, prostřednictvím  které se děti seznámily se šachovou hrou. Poznaly všechny jeho kamarády, kteří si říkají král, královna, pěšec, střelec a kůň. Zjistili jsme také, jaká je jejich cesta po černobílé šachovnici. Každá figurka má přesně danou trasu a děti, které se do šachového kroužku přihlásí, se to brzy naučí také. Malí šachisté si při hře nejen hrají, ale učí se dodržování pravidel, soustředění, pozornosti a logickému myšlení.

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»