Detail zprávy
10.10.2016 SETKÁNÍ S FRYMÍKEM

V pondělí 10. 10. 2016 nás navštívil Frymík z SVČ Klíč. Před pohádkou jsme se dětí zeptali, proč se asi jmenuje Frymík. Odpověď zněla, že asi proto, že bydlí ve Frymíkově. Při představení jsme dávali pozor, jestli děti měly pravdu. Dozvěděli jsme se, že Frymík nebydlí ve Frymíkově, ale ve Frýdku – Místku.  Je to velká šachová figurka, prostřednictvím  které se děti seznámily se šachovou hrou. Poznaly všechny jeho kamarády, kteří si říkají král, královna, pěšec, střelec a kůň. Zjistili jsme také, jaká je jejich cesta po černobílé šachovnici. Každá figurka má přesně danou trasu a děti, které se do šachového kroužku přihlásí, se to brzy naučí také. Malí šachisté si při hře nejen hrají, ale učí se dodržování pravidel, soustředění, pozornosti a logickému myšlení.


ZPRÁVY

21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

MISTROVSKÝ TURNAJ MŠ

8 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

KUŘÁTKA NA VÝLETĚ

12 fotografie
V pátek 14. června se třída Kuřátek vydala na výlet vláčkem do nedalekých Hor celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka