Detail zprávy
09.11.2016 KRÁLOVSKÝ DEN ve Sluníčku

Budu vám vyprávět, co se událo jedno krásné dopoledne v království zvaném Sluníčkov. Do královských komnat tentokrát nepřicházely děti, ale princové a princezny. Byli tak krásní, až oči přecházely. Korunky na hlavách se leskly takovým způsobem, že sluníčko závidělo ten lesk. Jedna princezna byla krásnější než druhá a princové se předháněli, kdo má větší šarm a šmrnc. Aby se princezny a princové nenudili a „netancovali po nocích“, připravili jsme pro ně pestrý den. Vše začalo módní přehlídkou, kde jsme ukázali své nazdobené oblečení, které by mohla závidět lecjaká světová modelka. Také jsme vybarvovali obrázky, ze kterých se na nás usmívali princové i princezny, ale i drak vylézající ze své skalnaté sluje. A aby se z nás nestaly princezny „Slonbidla“ a princové, „kteří jsou na draka“, zahráli jsme si pohybovou hru „Král sedí na trůně“. A co vlastně mají na starosti princové?                                                             

Myslíme si, že:
- zachraňují princezny
- bojují s drakem
- jsou chytří


A princezny?
- pomáhají královi a královně
- mají za úkol vdát se za prince
- zdobí království
- jsou stříbrné, ale i zlaté


Tento královský den se nám moc líbil. Brzy vymyslíme zase něco nového.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka