Detail zprávy
21.11.2016 TÝDEN ČTENÍ ve tř. Koťátko

Třída Koťátek se velmi aktivně zapojila do akce Týden čtení, kterou pořádala Knihovna FM. Téměř všechny děti splnily „domácí úkol“ a přinesly své oblíbené knihy, které v kroužku představily svým kamarádům. Pohodovou třídní atmosféru s knihami umocnilo „čtení“ při svíčkách. Děti také navštívily Knihovnu FM při ZŠ Jiřího z Poděbrad, kde ochotná a laskavá paní knihovnice poutavě besedovala s dětmi o pohádkových hrdinech a o oblíbených knihách, trpělivě odpovídala na zvídavé otázky dětí. Návštěva knihovny děti spontánně evokovala ke stejnojmenné námětové hře, při níž děti uspořádaly ze svých oblíbených knih výstavku, samy si rozdělily role a domluvily se na konkrétní knize, kterou jsme předčítali před spaním. K dětským knihám patří neodmyslitelně ilustrace, a proto taky naši malí ilustrátoři ozdobili nástěnku několika vydařenými obrázky z klasických pohádek. Kéž by na tuto vydařenou akci děti nezapomněly a zapamatovaly si ji. Kéž by se knihy staly nerozlučnými kamarádkami dětí, k nimž se budou rády vracet a ve kterých vždy najdou pomoc, radost, moudro i ponaučení.


ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

16 fotografie
V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka