Detail zprávy
21.11.2016 TÝDEN ČTENÍ ve tř. Koťátko

Třída Koťátek se velmi aktivně zapojila do akce Týden čtení, kterou pořádala Knihovna FM. Téměř všechny děti splnily „domácí úkol“ a přinesly své oblíbené knihy, které v kroužku představily svým kamarádům. Pohodovou třídní atmosféru s knihami umocnilo „čtení“ při svíčkách. Děti také navštívily Knihovnu FM při ZŠ Jiřího z Poděbrad, kde ochotná a laskavá paní knihovnice poutavě besedovala s dětmi o pohádkových hrdinech a o oblíbených knihách, trpělivě odpovídala na zvídavé otázky dětí. Návštěva knihovny děti spontánně evokovala ke stejnojmenné námětové hře, při níž děti uspořádaly ze svých oblíbených knih výstavku, samy si rozdělily role a domluvily se na konkrétní knize, kterou jsme předčítali před spaním. K dětským knihám patří neodmyslitelně ilustrace, a proto taky naši malí ilustrátoři ozdobili nástěnku několika vydařenými obrázky z klasických pohádek. Kéž by na tuto vydařenou akci děti nezapomněly a zapamatovaly si ji. Kéž by se knihy staly nerozlučnými kamarádkami dětí, k nimž se budou rády vracet a ve kterých vždy najdou pomoc, radost, moudro i ponaučení.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka