24.11.2016 DĚTI, POZOR, ČERVENÁ !

Krajské pracoviště BESIP, ve spolupráci s odborem dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdku – Místku vyhlásilo výtvarnou soutěž „Děti, pozor červená!“, s tématem „Bezpečná cesta do školy“. Dětskému tvoření předcházely rozhovory o dopravních prostředcích i o tom, jak se máme bezpečně chovat při cestě do školky. Abychom se naučili, co znamenají barvy na semaforu, zahráli jsme si hru, ve které jsme se proměnili na barevná auta.  Pak už jen stačilo promyslet si, co budeme kreslit, a tvoření mohlo začít. Obrázky se dětem opravdu povedly.

A na závěr krátká, veselá básnička.

Pozor na auto!
Auto jede: Tú, tú, tú! Dávej pozor na cestu.
Je – li řidič nešika, tak tě blátem postříká.
Je – li řidič nešika, boule bude veliká!
Auto jede: Tú, tú, tú! Mámo, táto, už je tu.
Táta mává, máma mává, auto jede! Sláva, sláva!

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ

27.02.2019