Detail zprávy
30.11.2016 ANDĚLSKÝ a ČERTOVSKÝ DEN

Ve středu 30. listopadu jsme si ve všech třídách užili Andělský a po čertech čertovský den. Děti přišly v nádherných kostýmech a my moc děkujeme maminkám, které při některých modelech prokázaly velkou míru kreativity (nejen při tvorbě čertích ocásků, ale také andělích křídlech). Ve třídě Sluníčko si děti "podepsaly" svůj čertovský průkaz a splnily první z úkolů, které na ně čekaly. Svou zručnost si malí čertíci vyzkoušeli hned při ranní svačince a kdo chtěl, namazal si svůj krajíc chleba sám. Do komunitního kruhu jsme přizvali i našeho kamaráda čerta, který s námi strávil celé dopoledne a přivítali jsme se čertovským brbláním.

Nejen ve třídě Motýlek, ale také v ostatních třídách čerti rejdili  a společně si procvičili tělíčka při pohybové rozcvičce a zatancovali si s  písničkou Bu, bu, bu, která je o čertí škole. Do tance se přidaly také ostatní děti. Čertíci a čertice společně uklízeli peklo (zametali šišky), nakládali čertovi uhlí do pytle (lepení krepového papíru), seřazovali čertí pytle správně od jedničky po desítku, hledali čertův řetěz v písku nebo vybarvovali čertí omalovánku.

Děti z Koťátek se proměnily v něžné andílky a skotačivé čertíky. Hned při příchodu do třídy plnily ranní  úkol - vyráběly čertovský papírový řetěz a čertovské ocásky. Potom za oknem objevily čertovu a Mikulášovu punčochu. Aby mohly prozkoumat jejich obsah, musely splnit hned několik úkolů - jít po šlápotách, skákat v pytli, prolézat strachovým tunelem. Čert je za to obdaroval bramborami, které děti jejich odhozením odmítly. Na řadu přišel Mikuláš, kterému děti originálně ozdobily punčochy. Mikulášovo poděkování bylo sladké.

Ve třídě Kuřátko to děti řešily doslova ekologicky, protože se pod "kotel v peklíčku" přikládá dříví, ale mnohdy lidé topí vším, co doma najdou a pak to také tak vypadá. Děti se učily s čímpak se nesmí v domech a v kamíncích topit a jak správně třídit odpad. Také si děti upekly čertovsky dobré brambory.

Rozverné dopoledne bylo zakončeno výborným stylovým obědem - skvělou čertovskou polévkou, po níž jsme si všichni pochutnali na andělské omáčce. Už se těšíme na skutečnou pondělní Mikulášskou nadílku, na kterou zveme své nejbližší.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka