Detail zprávy
23.06.2017 ZAHRADNÍ SLAVNOST A OSLAVA TITULU EKOŠKOLA

Den, na který jsme se tak těšili, začal prudkým deštěm. A to bylo moc dobře! Mraky vypršely a ukázalo se slunce. Zahradní slavnost, kterou v naší mateřské škole končí každý školní rok, už potom žádný déšť nepokropil. Letos byla něčím hodně výjimečná. Stala se totiž nejen setkáním dětí, jejich rodičů a prarodičů, ale také oslavou čerstvě získaného titulu EKOŠKOLA. Slavnostního předání titulu, jímž se pyšní pouze dvacet osm mateřských škol v České republice, se zúčastnila ředitelka mateřské školy, paní Šárka Čerňáková společně s paní učitelkou Janou Kolářovou přímo v pražské budově Valdštejnského paláce – Senátu Parlamentu ČR. Na zahradní slavnosti tak mohla zavlát vlajka EKOŠKOLY  a prohlédli jsme si i její logo, které bude zdobit budovu naší školky. Jsme moc rádi, že se nám podařilo tento titul získat, protože ekologickým myšlením a jednáním žije naše zařízení už dlouhá léta.
     Letošní zahradní slavnost byla tedy spojena s dvojnásobnou radostí všech dětí a dospělých, kterým není lhostejný stav životního prostředí a snaží se přispět k jeho zlepšení. Zasloužené vítězství ocenil také čestný host, pan PhDr. Tomáš Benedikt Zbranek, zastupitel města Frýdku-Místku. I naše město se dočkalo na zahradní slavnosti malé oslavy. Zazpívali jsme mu k 750. výročí jeho založení píseň Okolo Frýdku, a po tomto důstojném začátku zahradní slavnost pokračovala veselou písničkou o třídění odpadu, které už výborně ovládáme. Naše vystoupení vyvrcholilo oblíbeným tancem Popelář. Umí jej tančit i ty nejmladší děti, a nejen to, i ti nejmladší už vědí, jak na pořádek a čistotu ve svém okolí. Po tanečním výkonu nás čekalo výborné vychlazené občerstvení, ovocné pudingové košíčky, kterými jsme byli odměněni za ekologické aktivity realizované v průběhu školního roku.
     Krásné červnové odpoledne pokračovalo osmi soutěžními disciplínami, které připravily paní učitelky spolu s odměnami za každou z nich. Nechybělo pohoštění za absolvování všech soutěží a doplňování energie v podobě skvělých moučníků napečených maminkami dětí. Legraci a lechtání v žaludku, které si nikdo nenechal ujít, přinesl všem dětem skákací hrad, trampolína a jízda na motokárách, kterou nám možná záviděli i dospělí.
     Děkujeme všem ochotným rodičům za pomoc s přípravou a realizací zahradní slavnosti –  výzdobu zahrady, zásobení zahradního bufetu nebo věnování odměn do soutěží. I díky nim se na takový den hned tak nezapomíná.


ZPRÁVY

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

4 fotografie
Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»
28.06.2019

ZAHRADNÍ SLAVNOST V MATEŘÍDOUŠCE

29 fotografie
celá zpráva »»
27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka