15.09.2005 Nejmladší hasiči z mateřské školy Mateřídouška na II. evropském mistrovství požárních družstev
Ve dnech 6. – 11. září 2005 proběhlo v Ostravě na městském stadionu ve Vítkovicích II. mistrovství Evropy v požárním sportu hasičů a záchranářů. Součástí slavnostního zahájení dne 8. září se stalo také vystoupení nejmladších hasičů - dětí - absolventů z mateřské školy Mateřídouška. Chlapci a děvčata vyzbrojení přílbami a hadicemi, ale i prolézacími tunely a hračkami a především velkou dávkou nadšení a energie předvedli své dovednosti vycházející ze základní a nejspontánnější dětské činnosti, kterou je hra. Vystoupení dětí plné vydatných přirozených cvičení, vytvořené jako skladba s reakcemi na dětské hudební motivy, mělo na osvětleném stadionu opravdu slavnostní atmosféru, a radost dětí z pohybu byla provázena několikerým potleskem i slovy díků a uznání při rozloučení. Malí hasiči se vraceli domů do Frýdku-Místku s odměnami, nezapomenutelnými zážitky a právem hrdým rodičovským doprovodem. A které děti dokázaly roztleskat tribuny? Katka Hutníková, Saša Kaletová, Terezka Labajová, Sára Strouhalová, Martin Cáb, Adélka Knězková, Janička Kouláková, Terezka Gonsiorová, Jakub Češek, Markétka Pomichálková, Jakub Sýkora a Markétka Klimšová. Možná právě i tudy vede cesta k budoucímu vztahu k pohybu, ke sportu – a kdo ví, třeba i k budoucí profesi...

09.05.2019

DĚTI PŘÁLY BABIČKÁM K SVÁTKU

07.05.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Zápis dětí do Mateřské školy Mateřídouška se koná ve dnech 13. a 14. května celá zpráva »»
06.05.2019

BABIČKA ČTE POHÁDKY

V pondělí 6. května jsme ve třídě Motýlek přivítali milou návštěvu. Babičk celá zpráva »»