15.09.2005 Nejmladší hasiči z mateřské školy Mateřídouška na II. evropském mistrovství požárních družstev
Ve dnech 6. – 11. září 2005 proběhlo v Ostravě na městském stadionu ve Vítkovicích II. mistrovství Evropy v požárním sportu hasičů a záchranářů. Součástí slavnostního zahájení dne 8. září se stalo také vystoupení nejmladších hasičů - dětí - absolventů z mateřské školy Mateřídouška. Chlapci a děvčata vyzbrojení přílbami a hadicemi, ale i prolézacími tunely a hračkami a především velkou dávkou nadšení a energie předvedli své dovednosti vycházející ze základní a nejspontánnější dětské činnosti, kterou je hra. Vystoupení dětí plné vydatných přirozených cvičení, vytvořené jako skladba s reakcemi na dětské hudební motivy, mělo na osvětleném stadionu opravdu slavnostní atmosféru, a radost dětí z pohybu byla provázena několikerým potleskem i slovy díků a uznání při rozloučení. Malí hasiči se vraceli domů do Frýdku-Místku s odměnami, nezapomenutelnými zážitky a právem hrdým rodičovským doprovodem. A které děti dokázaly roztleskat tribuny? Katka Hutníková, Saša Kaletová, Terezka Labajová, Sára Strouhalová, Martin Cáb, Adélka Knězková, Janička Kouláková, Terezka Gonsiorová, Jakub Češek, Markétka Pomichálková, Jakub Sýkora a Markétka Klimšová. Možná právě i tudy vede cesta k budoucímu vztahu k pohybu, ke sportu – a kdo ví, třeba i k budoucí profesi...

BESEDA S MYSLIVCEM

12.11.2018

KOUZLENÍ S KLAUNEM

Pondělní dopoledne nám v MŠ zpříjemnilo klaunské vystoupení s kouzelnickými tr celá zpráva »»

PRAVDA VÍTĚZÍ ! Výstava ZŠ Jiřího z Poděbrad