Detail zprávy
20.11.2017 EKOTÝM - 1. schůzka ekotýmu

V pondělí 20. listopadu se v odpoledních hodinách ve třídě Koťátko poprvé v tomto školním roce sešel ekotým naší mateřské školy. Přivítání přítomných a  úvodního slova se ujala naše paní ředitelka mateřské školy. Náš ekotým se skládá z  dětí, rodičů, paní učitelek jednotlivých tříd a  provozních zaměstnanců.

Společně jsme si připomněli 7 kroků v programu Ekoškola, pravidla ekotýmu  a rozdělili  si funkce v ekotýmu pro tuto schůzku. Další funkce ještě čekají na ostatní členy z řad dětí.
V tomto školním roce se budeme  věnovat tématu "PROSTŘEDÍ". V rámci tohoto tématu budou děti zkoumat vnitřní a vnější prostředí naší mateřské školy a svého okolí, kde děti bydlí. Budou pátrat, z jakých materiálů jsou vyrobeny jejich hračky, nábytek nebo herní prvky na školní zahradě. Spočítají, kolik rostlin zdobí interiér  mateřské školy, kdo je zalévá a stará se o ně.  Vyjádří se k tomu, co se jim ve školce líbí, nebo co by chtěly ve školce a v jejím okolí změnit. Moc se těšíme na výsledky našeho pátrání, které vyhodnotíme na lednové schůzce.
Děti se na první schůzce úspěšně zhostily svého prvního úkolu a nakreslily krásné obrázky k tématu "Prostředí", které již zdobí nástěnku ve třídě Koťátko.

 

Všem za účast děkujeme a těšíme se na další setkání a věříme, že rozšíříte řady dětského ekotýmu.


ZPRÁVY

07.06.2019

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

24 fotografie
celá zpráva »»
06.06.2019

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ

39 fotografie
celá zpráva »»
05.06.2019

KUK A CUK

48 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka