Detail zprávy
21.11.2017 JAK JSME SI PROCVIČOVALI SVÉ JAZÝČKY ...

V rámci logopedické prevence v naší MŠ jsme si udělali s dětmi ve Sluníčkách „Mluvicí dopoledne“. Jako první jsme provedli dechová cvičení formou foukání do papírového ubrousku, který jsme jemně přefukovali od jednoho dítěte k druhému. Potom následovalo procvičení jazyka (fotografie dokumentují, zda to pro děti bylo náročné nebo ne). Artikulační cvičení jsme vsunuli do písničky „Jak mluví zvířátka“, a potom přišlo to nejlepší – pohádka „Boudo, budko“ trochu jinak (trochu jinak proto, že jsme zvolili různá zvířátka, například kačenky, prasátka, kozičky, slepičku, ježka, jelena).  Všichni jsme si oblékli čepičky s rohy a ušima a pohádka mohla začít. V domečku se postupně vystřídala všechna zvířátka. Děti dostaly za úkol mluvit pouze řečí zvířátka, jehož čepičku měly na hlavě. V závěru zněla pohádka asi takto: K „bé, bé, bé“ se nastěhovalo,“kač, kač, kač“, „íá, íá, íá“, také „chro, chro, chro“, „kokodák“ a „mňau, mňau, mňau“. A protože logopedická prevence spočívá nejen v procvičování mluvidel a jazyka, ale také v procvičení hrubé i jemné motoriky, zacvičili jsme si s doprovodem klavíru a znázornili jsme pohyb zvířátek. A nakonec jsme přibrali do našeho programu i plyšové kamarády a zatančili jsme si s nimi taneček Škola zvířátek od Dády. Dopoledne se nám moc líbilo a užili jsme si i spoustu legrace.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka