28.05.2018 EKOTÝM - 3. setkání

V pondělí 28. 5. 2018 jsme se již potřetí setkali ve třídě Koťátko na schůzce ekotýmu. Společně jsme se seznámili s nápady dětí, rodičů a pedagogů na vylepšení našeho prostředí.

Podělili jste se s námi o tyto nápady:
• Postavit pro ptáčky budku – krmítko.
• Najít vhodné místo pro květinový záhon pro včeličky.
• Zasadit jablíčkový strom - ovocné stromy na naší zahradě máme, budeme s dětmi zjišťovat, jaké to jsou a co na nich roste.
• Oslovit babičky a dědečky, kteří mají zahrádku, zda by nám darovali kytičky řezané k výzdobě nebo i s kořínky k výsadbě na květinový záhon.

Úkoly pro všechny děti z jednotlivých tříd:
- protože naši zahradu navštívili nezvaní hosté a nepěkně se na ni chovali, zkusíme vymyslet text na cedulky k záhonkům. Ty by měly informovat cizí návštěvníky o tom, že o zahrádku se starají děti společně s ostatními zaměstnanci školky a je nám líto, když jejich práci někdo ničí.
- děti si společně s pedagogy na svých třídách nakreslí plán činností, z kterého poznáme, jak se nám daří tyto nápady realizovat. Vytvoříme pravidla - ekokodex, která se budou vztahovat k tématu prostředí a všichni se budeme těmito pravidly řídit.

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ