Detail zprávy
09.10.2018 EKOTÝM - 1. setkání
V úterý 9. října se poprvé v tomto školním roce sešel ekotým naší školky. Na přivítanou jsme si zazpívali písničku o lese. Nové členy ekotýmu jsme seznámili s mezinárodním programem ekoškola a jeho sedmi kroky, kterými se budeme řídit. Povídali jsme si o přírodě a hlavně o tématu pro tento školní rok - o vodě. Tvořili jsme myšlenkovou mapu z kapiček vody, do kterých děti s rodiči nakreslily, co už o vodě vědí. Zahájili jsme tak v naší škole analýzu na téma VODA, která bude probíhat na jednotlivých třídách. V tématu VODA děti pochopí význam vody a proč je důležité vodou šetřit. Dozvědí se, odkud se bere voda v kohoutku, v jejich škole a kam putuje voda odpadní. Děti budou ve škole zjišťovat, jak velkou mají spotřebu vody, kterou vodu pijí (kohoutkovou nebo balenou) a které čisticí prostředky se ve škole používají. Scůzky se zúčastnili: Tř. Sluníčko - Sára s maminkou, Tobiáš s maminkou a p. uč. Šárka (koordinátor ekologie v MŠ) Tř. Motýlek - p. uč. Gabriela Tř. Koťátko - Marek s maminkou, Mikuláš se sestrou a maminkou, p. uč. Petra a p. ředitelka Šárka Tř. Kuřátko - p. uč. Pavlína      Děkujeme všem, kteří se naší schůzky zúčastnili, a těšíme se na další shledání.

ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

76 fotografie
V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka