Detail zprávy
07.11.2018 ... TAKÉ BROUČKY JSME USPALI

Tak jako každý rok, tak i letos oslavily školy zapojené do mezinárodního programu Ekoškola v prvním listopadovém týdnu svůj den. Naše škola Mateřídouška se k těmto oslavám připojila a pro širokou veřejnost připravila akci "Uspávání broučků".
V jednotlivých třídách se sešly děti s rodiči a prarodiči k podzimnímu tvoření, po kterém jsme se vydali uspávat broučky. Do vyzdobených sklenic a tak trochu strašidelně vyřezaných dýní jsme vložili svíčky a tato světýlka nám na zahradě vytvořila krásnou a tajemnou atmosféru.
Velkým zážitkem pro děti byla procházka se světýlky, po které jsme doprovodili naše broučky k místu, kde byli uložení k zimnímu spánku.
Na děti i rodiče čekala odměna v podobě zdravého občerstvení, které pro ně připravily naše paní kuchařky. K ochutnání se podávaly jednohubky s různými druhy cizrnových pomazánek a k zahřátí šípkový nebo zázvorový čaj. Všem chutnalo a recepty na tyto dobroty paní kuchařky poskytly všem zájemcům.

Věříme, že jste s námi a broučky strávili krásné podzimní odpoledne a těšíme se na další setkání s Vámi.


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka