07.11.2018 PODZIMNÍ DÍLNA A USPÁVÁNÍ BROUČKU - tř. Koťátko

Ve středu 7. 11. 2018 proběhla ve třídě Koťátko podzimní dílna, která byla spojena s uspáváním broučků.

Paní ředitelka  rodičům představila naší trofej za projekt Ekologické vzdělávání nejmenších, který zvítězil v soutěží s E.ON Energy Gloge 2018. Také rodičům poděkovala za podporu a pomoc při naplňování cílů ekologie v naší mateřské škole.

Děti se na tuto akci velmi těšily a účast byla veliká. Nejprve rodičům zazpívaly několik podzimních písniček a zahrály si pohybovou hru „Na ježka.“ Poté si jednoho krásného ježka vyrobily, aby si ho odnesly domů na památku. Všichni pak společně nazdobili sklenice pro večerní osvětlení a také papírovou krabici pro broučky. Po setmění jsme se vydali průvodem kolem naší školky a svítili si přitom lampiónky. Nakonec jsme se sešli na zahradě, broučky vložili do krabice, zazpívali jim písničku a uložili je k zimnímu spánku.  Na závěr akce se mohli rodiče, ale také děti zahřát šípkovým a zázvorovým čajem a ochutnat výborné a zdravé jednohubky s pomazánkou z cizrny, které nám připravily paní kuchařky. Tato akce se velmi vydařila a už se těšíme na další setkání.

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»