09.11.2018 PRAVDA VÍTĚZÍ ! Výstava ZŠ Jiřího z Poděbrad
Naši kamarádi z 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad uspořádali pro širokou veřejnost výstavu s názvem Pravda vítězí!, na kterou se v pátek 9. listopadu přišla podívat i Mateřská škola Mateřídouška. Děti i paní učitelky si prohlédly, v čem se v době první republiky jezdilo, jak se lidé oblékali, nebo co se hrálo v kině. Děti si vyzkoušely, jak se sedělo ve školní lavici, jaké měly děti učebnice a knihy. Také si prohlédly mince, kterými se platilo, a prozkoumaly, v čem maminky i babičky vařily a praly. Nakonec jsme dětem přečetli pár slov o našem prvním prezidentovi, panu Masarykovi. Dětem se výstava velmi líbila, dozvěděly se mnoho nového a společně jsme si jí připomněli, že naše krásná republika slaví už 100 let.

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ