05.04.2006 Děti z MŠ MATEŘÍDOUŠKA na návštěvě u hasičů
Ve středu 29. března 2006 odvezl autobus všechny děti z MATEŘÍDOUŠKY na Palkovickou ulici. V rámci výchovně vzdělávací práce byla totiž připravena návštěva hasičského záchranného sboru. Většina dětí tak měla poprvé možnost prohlédnout si různá hasičská vozidla, záchranné čluny, veškerou požární techniku, výzbroj a výstroj hasičů, a to vše se zajímavým výkladem profesionálů. Exkurze stejně jako shlédnutí metodického videomateriálu s hlavní postavičkou dráčkem Hasíkem měla preventivně výchovný charakter. Vždyť vědomosti o tom, jak předcházet nebezpečí požáru, varování před hrami s ohněm, a co dělat v případě ohrožení je nezbytné předávat dětem v přiměřené formě už od útlého věku. A protože děti mohly své bohaté zážitky z návštěvy u hasičů stavět na již získaných poznatcích předaných v mateřské škole, aktivně je poté využily též k realizaci výtvarných prací v soutěži „Požární ochrana očima dětí.“

17.01.2020

Karnevalové dopoledne ve třídě Motýlek