17.01.2019 ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši pomoc. Na podzim pilně sbíráme kaštany a žaludy, v zimě pravidelně sypeme ptáčkům na naší zahradě krmení a věšíme lojové koule, které děti nosí z domova. Ve čtvrtek 17.1. jsme pro ptáčky v rámci zimních dílen připravili bohatou hostinu. Děti společně s rodiči vytvořili  řetězy z mrkve, jablek a buráků a obalovaly šišky ve směsi tuku a semínek. Dobroty jsme rozvěsili na zahradě a těšíme se, jak budou ptáčkům chutnat.

V odpoledních hodinách jsme se sešli ve třídě SLUNÍČKO na zimních dílnách. Zima halí přírodu do sněhového kabátku a proto jsme společně s rodiči a dětmi připravili pro ptáčky malou hostinu. Na přípravě krmení jsme si dali opravdu záležet a kromě mrkvičkových a oříškových řetězů jsme ptáčkům nachystali
i různá krmítka se semínky. Při procházce po školní zahradě jsme krmítka rozvěsilia popřáli ptáčkům dobrou chuť!

Den dětí - Tř. Sluníčko

Den dětí - Tř. Motýlek