10.04.2019 DĚTSKÝ ÚSMĚV - povídání o tom, jak správně pečovat o zoubky

Zdraví, prevenci i hygieně věnujeme společně s dětmi spoustu času. I proto nás navštívila zubní hygienistka s přednáškou na téma „Dětský úsměv.“
Děti si procvičily, jak si správně čistit zoubky, seznámily se se jmény našich zubů i s tím, jak se nám na zubu vytvoří zubní kaz a jak mu můžeme předcházet.
Zábavné i zajímavé pro nás bylo, když jsme se dozvěděli, že bacily na naše zoubky vypouští kyselinu - "chodí tam na záchod". Proto nám nestačí na vyčištění pouze voda, ale musíme použít i kartáček se zubní pastou.
A o tom, že zubní kazy opravdu máme, jsme se přesvědčili ve stejný den dopoledne, když jsme si na fotografiích (které jsme sami vyfotili) prohlédli naše zuby. Některé děti byly moc překvapené a  vlastní zoubky si vůbec nepoznaly.
Bylo to zajímavé, a přístě, když si své zuby prohlédneme, nenajdeme na nich ani malinký kaz. Budou tam jen bílé zdravé zoubky.

21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

MISTROVSKÝ TURNAJ MŠ

KUŘÁTKA NA VÝLETĚ