top of page

Únor u Motýlků

V měsíci únoru jsme se s ohledem na probíhající zimní olympiádu věnovali tématu zimních sportů. S dětmi jsme si povídali o tom, co to jsou zimní sporty a jaké z nich samy znají. Věnovali jsme se i sportování v rámci rodiny - kdo a jak sportuje, kde se dá ve městě a okolí sportovat. Zjišťovali jsme, proč jsou zrovna teď olympijské hry a jaké jsou jejich symboly. Děti si některé zimní sporty vyzkoušely, věnovaly se tvoření z papíru i jiných materiálů, manipulačním a stolním hrám. Stavěly si pohybové dráhy, kde rozvíjely svou rychlost i koordinaci. Naučily se písničku

a básničku se sportovní tématikou a procvičovaly různé znalosti a dovednosti vhodné pro děti předškolního věku. Nezapomněli jsme také na vycházky, pobyt venku a bobování při příznivých podmínkách. S dětmi jsme si připravili i zdravou svačinku a netradiční ochutnávku pro sportovce, která nás motivovala k následné exkurzi do prodejny zdravé výživy.

Commenti


bottom of page