top of page

Den Země v Sadech Bedřicha Smetany

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde

o ekologicky motivovaný svátek, který upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí,

a dává prostor pro rozvoj diskuze o možných cestách řešení.

Občas to dopoledne v Sadech Bedřicha Smetany zadunělo, občas vylétla vysoko do vzduchu plastová lahev a děti křičely, když někomu padala zpátky na hlavu, ale všichni se na Dni Země bavili a pilně plnili úkolovou kartu, aby se dočkali odměny.

„Jasně, že jsou děti rády, že se mohou zúčastnit, že s nimi konečně můžeme zase někam zajít”. Navíc si osvěžily a upevnily myšlenky důležitosti ochrany přírody. Například se dozvěděly, že při mlsání by měly prohlížet obaly, protože někteří výrobci používají kvůli svým ziskům levnější palmový olej. Jinde byly seznámeny s tím, jak mohou správným způsobem vytápět domácnost

a přispět tak k lepšímu ovzduší. Šlo však i o velkou zábavu s tekutým dusíkem nebo skládání velkého puzzle se Smokemanem. Za splněné úkoly děti získaly nálepky do kartičky a odměnu. Bylo prima se po dvouleté covidové pauze opět zúčastnit a prožít tak krásné dopoledne.Comentários


bottom of page