top of page

Dinosauři mezi Motýlky

Téma dinosauři jsme zařadili do třídního vzdělávacího programu dle zájmu dětí. Dvoutýdenní blok se nám opravdu povedl a to i díky spolupráci s rodiči. Seznámili jsme se s různými druhy dinosaurů a zjistili jsme, čím se živili. Zkoušeli jsme různé pokusy s vodou čistou i obarvenou, ledem a sádrou. Pracovali jsme s figurkami dinosaurů, kterých jsme měli opravdu hodně. Učili jsme se prohlížet knihy, ale i vyhledávat informace a používat je k další práci. Zkoušeli jsme třídit dinosaury dle různých kritérií (velikost, druh, barva...). Vytvořili jsme si dinosauří pozadí, pterodaktyly k zavěšení, dinosaura s otvírací tlamou na kolíčku. Hledali jsme v písku "zkameněliny". Děti si také vytvořily vlastní kompozici na téma dinosauři - využily různých látek, kamínků, dřívek, figurek atd. Vybarvovali jsme vodní i klasické omalovánky, vytvořili výstavku

s obřími dinosaury na kartonu. Hráli jsme dinopexeso a spoustu dalších her. Celým tématem nás provázela motivační pohádka "Dva malí dinosauři", dinosauří rozpočítadlo a písnička "Tyranka Kristýnka".Comments


bottom of page