top of page

Jak Kuřátka prozkoumávala tajemný vesmír

Na přelomu měsíce února a března jsme se věnovali tématu “Tajemný vesmír”, které nás zcela nadchlo. Seznámili jsme se s naší sluneční soustavou a planetami, které ji tvoří. Povídali jsme si

o Slunci, Zemi a ostatních planetách, ale také o dalších vesmírných tělesech a kosmonautech, na které jsme si i zahráli. Naši sluneční soustavu s jednotlivými planetami jsme i namalovali. Nezapomněli jsme ani na náš Měsíc. Z plastelíny jsme tvořili souhvězdí, skládali jsme rozstříhané obrázky vesmíru, také počítali hvězdy. Z krabiček od čajů jsme si vyrobili vesmírné raketoplány

a k tomu se i naučili písničku "Raketa". Vesmír jsme zkoumali nejen z různých knih

a encyklopedií, ale také formou naučných videí. Hodně jsme si oblíbili vesmírné pexeso a velké dřevěné puzzle. Vesmír jsme probádali do všech koutů a moc nás to bavilo!


Comments


bottom of page