top of page

Jak Kuřátka vynášela Moranu

Letos jsme se rozhodli, že konec zimy a příchod jara oslavíme vynesením Morany. Moranu jsme si vyrobili ze spadaných větviček břízy, které jsme v rámci jarního úklidu sesbírali na naší školní zahradě. Ve třídě jsme ji ještě připevnili dřevěné oči a nos. 22. března jsme pak Moranu vynesli

k řece Morávce, kde jsme se s ní rozloučili říkankou „Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič!...“ a shodili ji z mostu do řeky. S nadšením jsme pak sledovali, jak krásně a rychle odplouvá po proudu, že ji za chviličku nebylo vůbec vidět. A protože 22. březen je Světovým dnem vody, zastavili jsme se také u řeky, abychom oslavili nejen jaro, ale i vodu. U Kuřátek víme, jak důležité je vodou šetřit a tak jsme si udělali pokus s jejím postupným přeléváním, kdy jsme se snažili, aby nám neukápla ani kapka.
Comments


bottom of page