top of page

Jak Sluníčka oslavila Světový den vody

Je bezesporu důležité zvyšovat dětem povědomí o tom, kde se voda bere, kam odtéká, kde všude je obsažena, co ji špiní, i o tom, jak je důležité vodou šetřit při každodenních úkonech spojených se zdravím člověka a s jeho hygienou. V rámci Ekotýmu ke Světovému dni vody jsme pro děti připravily krátkou vycházku spojenou s vodou k řece Morávce. Do batůžku si děti vzaly malou dobrotu, pitíčko, oblékly si bezpečnostní vesty a vyrazili jsme. První přestávka byla na posilnění

a pak jsme pokračovali směrem k řece. Cestou děti plnily úkoly, které se týkaly vody. Letinka nabrala vodu do kelímku a pod lupou jsme zkoumali, co ve vodě plave a jestli je čistá. Dále děti poznávaly květiny, na stromě si vyzkoušely výtvarnou metodu zvanou frotáž, vyrobily si náramky z květin a klacíků. Procházka se nám všem líbila a už teď se těšíme na příští.
Comments


bottom of page