top of page

Lyžařský výcvik

V týdnu od 29. 1. do 2. 2. 2024 proběhl lyžařský kurz na Opálené, kterého se zúčastnilo 7 dětí z naší MŠ. Počasí nám přálo, první dva dny svítilo sluníčko, zastihla nás jen jedna dešťová přeháňka. I když bylo docela teplo, sněhu na sjezdovce bylo díky zasněžování dostatek. Po celý čas se dětem věnoval skvělý tým trpělivých instruktorů. Dvě děti nebyly na lyžích poprvé, a tak začaly s výcvikem rovnou na malém vleku, zkusily i jízdu na velké pomě a sjely celou sjezdovku. Ostatní děti začínaly v dětském parku. Lyžování se všem moc líbilo, i když pro ně nebylo vůbec jednoduché – musely se naučit obout se do lyžáků, nazout do lyží, pohybovat se na lyžích na sněhu, zvednout se ze země, jezdit na pásu. Postupně se ve svých dovednostech zdokonalovaly a koncem týdne už všechny děti jezdily na malé pomě, sjely spodní část sjezdovky a některé i slalom. V pátek pak mohly ukázat svým rodičům, co se za celý týden naučily. Děti zvládly lyžařský výcvik výborně a zaslouží si velkou pochvalu.Comments


bottom of page