top of page

Uspávání broučků


Je podzim. Nastává čas, kdy se příroda pomalu začíná připravovat na příchod zimy. Stromy už zlátnou a opadávají. Vítr si s nimi pohrává a laškuje. Ještě sice trochu svítí sluníčko, ale už moc nehřeje. Také broučci si musí hledat místečko, kde přespí zimu. Proto jsme se s dětmi rozhodli, že jim s tím pomůžeme.

Ve středu 3. listopadu 2021 jsme se sešli spolu s rodiči na jednotlivých třídách a vyrobili si každý svého broučka. Kdo chtěl, mohl si ho vzít s sebou, kdo ne, položil ho do předem nachystaného pelíšku. Všichni jsme se potom sešli před budovou mateřské školy. Vytvořili jsme krásný lampionový průvod, obešli okolí školy a vrátili se zpět na školní zahradu uložit broučky k zimnímu spánku. Děti broučkům zazpívaly písničku a posvítily krásnými lucerničkami a lampiony, aby se broučci mohli uvelebit k zimnímu spánku. Děti moc chválíme za dobře provedenou práci, jelikož žádného broučka už venku není vidět a všichni sladce spí až do jara. Cestou domů děti jistě přemýšlely, jak půjdou broučky na jaře zase probudit. Děkujeme rodičům, že si našli chvíli ze svého volného času.
bottom of page