top of page

Uspávání broučků

Děti z naší školky rády pomáhají. Na podzim pilně sbíraly kaštany, které pan myslivec odvezl zvířátkům do lesa, aby v zimě netrpěla hlady. Již tradičně pomáhají také s uspáváním broučků, kteří žijí na naší školní zahradě.

Ve středu 8. listopadu 2023 proběhly v jednotlivých třídách tvořivé dílničky. Hned po setmění se děti se svými rodiči vydaly s lampiony na průvod městem přes park a zpátky ke školce. Na školní zahradě je pak čekala světýlková cestička, na jejímž konci jsme se všichni sešli, abychom zazpívali broučkům písničku:

"Broučkové, broučkové, poletíme, k zimnímu spánku se uložíme.

No a když ve zdraví přežijem mráz, za rok se sejdeme na louce zas.

Dneska nám svítíte naposledy, teď bude dlouho jen mráz a ledy.

Smutno nám už není, vždyť zpíváme, společně jaro zas uvítáme."


Budeme se těšit, až se broučci na jaře probudí a my je budeme zase na zahradě pozorovat.Komentarze


bottom of page