top of page

Výlet Koťátek

Ve středu 21. června 2023 se děti ze třídy Koťátko vydaly na výlet do Frýdlantu nad Ostravicí. Cílem byla naučná stezka „Vyhlídka“, která se nachází v městském lese ve směru turistické trasy na Ondřejník. Ze školky jsme vyrazili hned ráno vlakem. Děti si jízdu užívaly, protože takto většinou nejezdí často. Ve Frýdlantě jsme museli vyšlápnout menší kopec směrem na Ondřejník, což děti hravě zvládly. Těšily se na svačinku, která následovala ještě před tím, než jsme začali prozkoumávat lesní stezku. V lese byl příjemný chládek, a tak si děti mohly užívat spoustu herních prvků. Moc se jim líbila visutá ptačí hnízda, na která se dá vyšplhat pavoučí sítí. V jejich okolí jsou v korunách stromů umístěny dřevěné sochy ptáků (datel, strakapoud, sýkorky…), které lze přímo z kukaní pozorovat. Na dalších zastaveních se děti vyřádily na skluzavce, dřevěných prolézačkách nebo špalcích. Líbily se jim i houpací sítě, určené k pozorování mraků. Cestu lemovala zastavení „u hmyzáků“ a „u hub“ s velkými dřevěnými maketami.

Cestou zpátky jsme se ještě na chvilku zastavili na krásném hřišti naproti budovy vlakového nádraží. Toto hřiště můžeme všem doporučit – je zde kavárna pro rodiče s dětským brouzdalištěm, dřevěná prolézací loď, velká skluzavka, šplhací polokoule, lezecká stěna, trampolínky, závěsný řetězový balanční most s dřevěnými nášlapy, tunely, balanční pružinová deska, nebo také šeptanda - naslouchadla spojená podzemním zvukovodem.

I když nás na zpáteční cestě z nádraží do školky zastihl déšť, nikomu to nevadilo a výlet jsme si moc užili 😊


Comments


bottom of page