top of page

Zimní olympiáda u Koťátek

S dětmi jsme sledovali dění na zimních olympijských hrách a úspěchy našich sportovců. Povídali jsme si o tom, jaké zimní sporty známe a některé jsme si i vyzkoušeli. Zajímali jsme se také o to, jak se žije v jiných zemích, jaká je vlajka ČR i vlajky jiných zemí. Děti si vlajky vyhledávaly

v atlasech i encyklopediích a vybrané vlajky si zkoušely nakreslit. Vyzkoušely si spoustu činností s olympiádou spojených. Tvořily olympijské kruhy z PET víček, vytrháváním malých kousků barevných papírů, ale také modelovaly kruhy z plastelíny, čímž si procvičovaly jemnou motoriku. V písku hledaly písmenka a skládaly slova. Zdobily papírové brusle a rukavičky, vyrobily krásné lyže z kartónu. Kluci si postavili parádní hřiště ze stavebnice SEVA včetně hokejek a zahráli si hokej. Vyrobili si také stupně vítězů z cihliček. Na závěr se děti vyřádily tancem při písni „Já budu medailista“.Kommentare


bottom of page