O děti se starají:

Buštíková Martina (e-mail: ms.materidouska.bustikova@seznam.cz)

Bc. Pokorná Eva (e-mail: ms.materidouska.pokorna@seznam.cz)

Kontakt:

Tel. číslo: 778 711 867

slunicko_edited.png

Štensová Dagmar, DiS
školní asistent

Naše prožitky s námi bude sdílet maskot Žáček Knoflíček a jeho památníček, který bude spojením mezi Vaší rodinou a námi. Každý pátek vylosujeme jedno sluníčko (chlapečka nebo holčičku),ten si památník s Knoflíčkem odnese na sobotu a neděli domů, přišije Knoflíčkovi na šaty jeden skutečný knoflík a zdokumentuje, co všechno spolu se svými nejbližšími o víkendu prožil. Moc se těšíme na všechna překvapení, které nás budou v památníčku čekat.

Třídní vzdělávací program Barevné putování Žáčka Knoflíčka třídy Sluníčko byl vypracován na základě ŠVP a charakterizuje vedení této třídy pro školní rok 2020/2021. K dosažení plnění TVP budeme využívat denní pohybové hry, zdravotní cvičení, hudební výchovu, zpěv, kreslení, malování, modelování a další výtvarné činnosti, četbu, vyprávění, dramatizaci, poslech, samostatný mluvní projev dětí, experimentování a další využití prožitkového učení. Budeme ve třídě vytvářet motivující prostředí pro úspěšný rozvoj dětí.

Plánované aktivity jsou v souladu s kulturními hodnotami a přírodními podmínkami naší země. Přirozeným a přiměřeným způsobem budeme vést děti k šetření energií a ochraně životního prostředí. TVP není striktně daný, v průběhu školního roku dáme prostor dětem k vyjádření vlastních přání, budeme také přihlížet k potřebám dětí nebo k situacím vyplývajících z ročních období, svátků, akcí konaných v mateřské škole nebo ve Frýdku – Místku.

VZDĚLÁVACÍ OBLASTI TVP:

MŮJ SVĚT

• Ahoj kamarádi!

• Moje město

• Těším se do školy

• Vesmír

KOUZELNÝ SVĚT PŘÍRODY

• Přírodní jevy

• Den Země

• Jak kapka vody cestovala

• Pyramidáčkovo dobrodružství

• Chceme žít v čistém světě

ČLOVĚK A SVĚT

• Už vím, proč se podobám svým rodičům

• Předcházíme úrazům

• Ten dělá to a ten zas tohle

• Chceme žít zdravě

ČAS - CO BYLO, JE A BUDE ?

• Cesta do minulosti

• Kalendář