O ŠKOLE

Mateřská škola Mateřídouška ve Frýdku-Místku pracuje podle vzdělávacího programu Začít spolu. V letech 1996-2001 jako replikační škola, v září

r. 2001 mateřská škola získala certifikát modelové školy tohoto vzdělávacího programu.

MŠ je umístěna přímo v centru sídliště Slezská. Provoz školy byl zahájen

23. července 1990. Mateřská škola má čtyři třídy, které jsou heterogenní ve vztahu k věku dětí. V současné době je v MŠ zapsáno 108 dětí.

Mateřská škola má vlastní školní kuchyň, která prošla celkovou rekonstrukcí. Mateřskou školu obklopuje prostorná zahrada, na které došlo k velkým změnám a získala ráz přírodní zahrady (práce byly provedeny ve školním roce 2014-2015).

V roce 2020 Mateřská škola Mateřídouška oslavila 30. výročí svého založení.

Další zaměření mateřské školy: ekologická výchova a osvěta.

Mateřská škola je zapojena do unikátního projektu "Zelená škola".

V říjnu 2016 podala mateřská škola přihlášku do mezinárodního projektu EKOŠKOLA, na základě ekologických aktivit a provedeného auditu MŠ získala označení Ekoškola. Titul byl předán 22.června 2017 v Senátu ČR

v Praze. V květnu 2021 prostřednictvím auditu, který mateřská škola podstoupila, titul EKOŠKOLA obhájila s právem užívat dané  označení po dobu tří let - do června roku 2024.

V říjnu 2018 mateřská škola získala prestižní ocenění za mnohaleté ekologické aktivity v soutěží s E.ON Energy Globe 2018 a stala se vítězem

v kategorii Mládež  (viz Reportáž o naší školce).

Mateřská škola a její školní jídelna je zapojená do projektu ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA. V červenci 2019 získala certifikát daného projektu.

Určitě se přijďte do mateřské školy podívat, vstoupit můžete kdykoliv ...