top of page

Třetí schůzka velkého ekotýmu

V pátek 5. dubna 2024 uspořádal ekotým třetí setkání v tomto školním roce. Protože počasí přálo, sešli jsme se tentokrát na terase zahrady. Děti se svými učitelkami z jednotlivých tříd seznámily ostatní se svými EKOKODEXY, což jsou pravidla vytvořená k tématu ODPADY a s PLÁNY ČINNOSTÍ, které navazují na již dříve zpracovanou ANALÝZU. Každá třída si stanovila cíle, kterých chce v dané oblasti dosáhnout a následné úkoly, které si vzaly na starost děti. 

Povídali jsme si o tom, jak se dětem líbilo na Frýdecké skládce a jaké akce nás v tomto školním roce ještě čekají. Pozvali jsme všechny přítomné na právě probíhající prezentaci Ekoškoly v budově Magistrátu FM ve Frýdku. Také jsme se seznámili s "Kampaní obyčejného hrdinství", kterou pořádá Ekoškola a do které se chceme zapojit.

Na závěr schůzky jsme se podívali, jak se daří žížalákům v našem vermikompostéru

a „načepovali“ si do skleniček žížalí čaj na hnojení domů.   

Na schůzku ekotýmu navazovala akce "Jarní otevírání zahrady", kde jsme se všichni společně zapojili do úklidu zahrady, zasadili ovocné keře (rybízy, borůvky, maliny) a jedličku, uhrabali kamínky kolem herních prvků.

Děkujeme všem za hojnou účast a těšíme se na další setkání 😊
コメント


bottom of page