top of page

Každý má své povolání, práci, čili zaměstnání

V měsíci lednu si děti ze třídy Kuřátko vyprávěly o povolání. Naučily se, jak se které povolání nazývá, kdo ho dělá a jaký je produkt jeho práce. Dozvěděly se, že lidé pracují nejen pro peníze a že nejlepší je, pokud je práce baví a mohou se v ní realizovat. Během dvou týdnu si děti vyzkoušely práci švadleny při manipulaci s knoflíky a prošívání s nití či tkaničkou, vytvořily si krásné dorty jako cukráři, prohlédly si šperky od opravdových zlatníků a šperkařů, převážely náklad jako řidiči bagrů a velkých aut, ve hře na lékaře si zavazovaly ruce a nohy, budovaly silnice z písku a vyzkoušely si i spoustu jiných věcí. Nezapomněly si popovídat o zaměstnání, které mají jejich rodiče a samozřejmě nesměl chybět rozhovor na téma: „Jaké povolání bych chtěl/la dělat, až budu dospělý?“.Comments


bottom of page