top of page

Projekty nám pomáhají

Mateřská škola Mateřídouška v letošním roce obohatila svou přírodní zahradu o vodní prvek díky poskytovateli finančního příspěvku Hyundai v rámci výzvy granty Společně 2023. Cílem projektu bylo seznámit děti s koloběhem vody v přírodě. Vodní prvek budou využívat děti v rámci vzdělávání ke hře s vodou, experimentům, pozorování, rodičovská veřejnost pak na společných akcích školy. Prvek kromě hry a pozorování umožňuje také zjistit, jak se chová voda v různých situacích a jak působí na různé materiály. Učí děti, že pokud je sucho, voda není (nenaprší), pokud se vodou plýtvá, tak dojde (vyčerpají nádrž), že je potřeba vyvinout určitou energii na to dostat vodu do vany (ruční pumpování), že voda samotná má jistou energii, kterou lze využít (roztočení mlýnku, pouštění lodiček). Vodní prvek svým rozsahem využití obohatil přírodní zahradu naší ekoškoly.
Comments


bottom of page