První setkání Ekotýmu v tomto školním roce
- msmateridouskafila
- před 11 hodinami
- Minut čtení: 1
V naší mateřské škole proběhlo ve středu 12. listopadu 2025 první setkání velkého Ekotýmu v tomto školním roce. Sešli jsme se s některými dětmi z jednotlivých tříd, jejich staršími sourozenci a rodiči. Společně jsme si připomněli, co znamená být součástí programu Ekoškola a seznámili jsme se s jeho metodikou 7 kroků, které nás budou provázet naší celoroční prací. Seznámili jsme se také s činností ekokroužku Žížaláci, kde se děti budou jednotlivými kroky Ekoškoly zabývat.
Během setkání jsme vybrali téma pro tento rok – Prostředí. Nyní nás čeká práce na Průzkumu školy, během kterého budeme zkoumat, jak si naše mateřská škola vede v oblasti Prostředí a co bychom mohli společně ještě vylepšit. Tato zjištění nám pomohou lépe naplánovat další kroky Ekotýmu a společně tak posouvat naši školu k ještě ekologičtějšímu a příjemnějšímu prostředí.
Zavzpomínali jsme i na loňský školní rok a shrnuli, co se nám podařilo uskutečnit a jakých změn jsme společně dosáhli.
Na závěr si děti vyrobily z ořechových skořápek veselé želvičky, které nám budou připomínat, že i z malých věcí mohou vzniknout krásné a užitečné nápady.
Děkujeme všem dětem i rodičům, kteří se schůzky Ekotýmu zúčastnili. Jsme rádi, že jste součástí našeho ekoškolního snažení 😊.






















Komentáře