top of page

Srdce s láskou darované (třídy Sluníčko, Koťátko a Kuřátko)

I v letošním školním roce jsme se rozhodli zúčastnit projektu "Srdce s láskou darované", jehož cílem je podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta. Zaujala nás myšlenka darovat své srdce někomu, koho máme rádi. S dětmi jsme se rozhodli naše srdce věnovat zvířátkům ve Faunaparku ve Frýdku–Místku.

Na akci jsme se dlouho připravovali. Prvním krokem bylo vymyslet a vyrobit srdce, do kterého bychom vložili vše, co zvířátka potřebují. Dalším krokem bylo namalovat pro Faunapark obrázky zvířat, která tam teď přebývají. Děti nezapomněly ani na volně žijící ptáčky a vyrobily jim několik dobrot ze semínek, jablíček a ořechových skořápek.

A pak už přišel den s velkým D. Naše „mise“ proběhla 9. února, kdy jsme se společně s dětmi

a rodiči vydali do Faunaparku. Děti předaly srdce s dobrotami pro zvířátka i namalované obrázky. Poslechly si povídání o Faunaparku a prozkoumaly vše, co bylo možné. Všichni jsme cítili radost

a měli dobrý pocit z toho, že můžeme pomoci tam, kde je potřeba. A to bylo na tom to krásné.

Děkujeme dětem a rodičům za to, že se zúčastnili, přinesli krmení pro zvířátka a přidali se k naší „misi.“ I tímto způsobem utváříme v dětech pocit sounáležitosti, zodpovědnosti a lásky.留言


bottom of page